Powered by Cabanova
FK Partizan 11:1 Zrinjski Mostar Po kojem kriterijumu Zrinjski treba da ide u drugo kolo Kupa UEFA, po onom najvažnijem "fudbalskom" (11:1) sigurno ne. Od prvog trenutka susreta na terenu je postojao samo jedan tim, Partizan, a da nije bilo veoma dobrog golmana iz Mostara rezultat na poluvremenu sigurno ne bi bio 3:0 nego 6:0. Od samog početka Partizan napada svim snagama a gosti se panično brane. Ve u treem minutu 1:0 za Partizan... gol postiže Maleti. Totalna dominacija Partizana je nastavljena, ali posle dvadesetak minuta dolazi do opuštanja, a Zrinjski upravo u tim momentima stvara svoju jedinu šansu. Partizan zatim poveava pritisak i u 30.minutu Moreira postiže lep gol i to je 2:0, Nedugo zatim sjajan napad i Joveti za 3:0. Do kraja susreta bilo je još nekoliko stopostotnih šansi, a golman Zrinjskog spašava goste totalne katastrofe. Tamo gde su stali po završetku prvog poluvremena fudbaleri Partizana su nastavli odmah na početku drugog kad je Joveti sjajnim lobom postigao četvrti gol za crno-bele. Tokom sledeih desetak minuta tempo je opao, ipak oba tima su imala po jednu šansu. U 72. minutu het-trik Jovetia posle sjajne asistancije Moraire, i puče nova petarda. Desetak minuta kasnije stopostotna šansa za Zrinjski, ali Božovi brani. Do kraja utakmice Partizan je prepustio gostima da se malo razmahnu, ali ne i da postignu počasni gol. Par treči i o navijačima. Danas su Grobari prilično ispunili južnu tribinu, navijali za desetku, i to bez i jednog incidenta, a mi se pitamo gde su bili svi oni dušebrižnici koji su prethodnih dana pljuvali po navijačima a danas ih nije bilo na tribinama, pošto je na stadionu bilo jedva 12.000 posetilaca. Sve u svemu, jedna lepa prestava i dokaz ljudima iz UEFA da Partizan zaslužuje da ostane u Kupu UEFA, i da grobari znaju i lepo da se ponašaju, pod uslovom da ih niko "namerno" ne isprovocira. Bravo i za Partizan i za grobare!!! - Najači utisak ove večeri je predivan sportski ambijent koji su napravili naši navijači. Pokazali smo da možemo da organizujemo utakmicu u sportskom duhu i apelujem na ljude iz UEFA da imaju ovo u vidu kada budu donosili konačnu odluku o našoj eventualnoj eliminaciji. Što se tiče dogaanja na samo terenu moji momci su odigrali ceo meč u visokom ritmu, iako je Zrinjski ozbiljna ekipa, pokazali smo da smo u ovom trenutku znatno kvalitetniji - izjavio je trener Partizana Miroslav uki.